Lucinda Riley Siostra Słońca książka z serii Siedem Sióstr tom 6 - poznaj historię Maia

 Lucinda Riley Siostra Słońca książka z serii Siedem Sióstr tom 6 - poznaj historię Maia
Autor Paweł Tomaszewski
Paweł Tomaszewski20.09.2023 | 5 min.

Nowa książka Lucindy Riley "Siostra Słońca" to wyczekiwana kontynuacja bestsellerowego cyklu "Siedem Sióstr". Fani sagi z niecierpliwością oczekują na szósty tom przedstawiający losy tytułowej Siostry Słońca - Mai D'Aplièse.

Jaka jest fabuła książki Siostra Słońca z cyklu Siedem Sióstr?

Akcja "Siostra Słońca" rozgrywa się w latach 1937-1970. Poznajemy burzliwe koleje losu Mai D'Aplièse - adoptowanej córki arystokratycznej rodziny mieszkającej w posiadłości Atlantis na jeziorze Genewskim. Maia jako dziecko została znaleziona płacząca na placu w Hiszpanii i nigdy nie poznała swoich biologicznych rodziców. Dorasta w atmosferze tajemnic, a jej przybrana matka jest chłodna i oschła. Gdy Maia dowiaduje się, że jest adoptowana, postanawia na własną rękę odkryć prawdę o swoim pochodzeniu.

Historia życia Maia D'Apliese - tytułowa Siostra Słońca

Los nie oszczędza Mai wielu dramatycznych przejść. Już jako młoda dziewczyna zakochuje się nieszczęśliwie i zachodzi w niechcianą ciążę. Musi zmierzyć się z uprzedzeniami konserwatywnej rodziny oraz brakiem akceptacji ze strony matki. Ojciec Mai umiera, a ona sama zmaga się z depresją. Gdy wybucha II wojna światowa, Maia traci bliskich w nalotach bombowych. Po wojnie wyjeżdża do Australii, aby rozpocząć nowe życie. Jednak przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. Maia postanawia raz na zawsze rozwiązać zagadkę swojego pochodzenia.

Gdzie Maia szuka informacji o swojej przeszłości?

Poszlaki zaprowadzą Maię na Cejlon, gdzie zamieszkuje wśród plantacji herbaty. Poznaje tam miejscową ludność i ich zwyczaje. Odwiedza świątynie buddyjskie, szukając odpowiedzi w starych kronikach. Ma nadzieję odnaleźć jakiekolwiek wzmianki o swoich biologicznych rodzicach. Jej poszukiwania na Cejlonie obfitują w nieoczekiwane zwroty akcji i rewelacje.

Z jakimi trudnościami musi zmierzyć się bohaterka?

 Lucinda Riley Siostra Słońca książka z serii Siedem Sióstr tom 6 - poznaj historię Maia

Droga Mai do odkrycia prawdy jest wyboista. Napotyka opór ze strony przybranej matki, która uparcie milczy na temat jej pochodzenia. Cierpi z powodu niespełnionej miłości i samotności. Przeżywa traumę po stracie bliskich w czasie wojny. Zmaga się z uprzedzeniami rasowymi i społecznymi konwenansami tamtych czasów. Jednak jej determinacja i chęć poznania własnych korzeni pchają ją do działania.

Jakie tajemnice kryją się w rodzinie D'Apliese?

Klan D'Apliese skrywa mroczne sekrety sięgające czasów I wojny światowej. Adoptowanie Mai wiąże się z rodzinną tragedią sprzed lat. Na jaw wychodzą romansowe perypetie przodków Mai oraz ich kontrowersyjne interesy. Okazuje się, że prawda o pochodzeniu Mai jest znacznie bardziej skomplikowana, niż mogła przypuszczać.

Kto pomaga Mai odkryć prawdę o jej pochodzeniu?

W poszukiwaniach tożsamości Maia nie jest osamotniona. Pomocną dłoń podają jej wierny sługa Robert oraz przyjaciółka z dzieciństwa - Cleodhna. Kolejne tropy prowadzące do rozwiązania zagadki pojawiają się dzięki pomocy nowo poznanych na Cejlonie przyjaciół. Nieoczekiwanie prawdę odkrywa także daleki krewny Mai.

Jakie sekrety ujawniają się na wyspie Cejlon?

Na Cejlonie Maia dowiaduje się o dramatycznych losach swojej biologicznej matki oraz poznaje swoją prawdziwą tożsamość. Okazuje się, że jej narodziny były owiane skandalem i powiązane z arystokratyczną rodziną z Francji. Na jaw wychodzi szokująca historia zakazanego romansu oraz walka o władzę i pieniądze.

Jaką rolę odgrywa miłość w losach Mai?

Miłość towarzyszy Mai przez całe życie, choć często jest bolesna i niespełniona. Pierwsze zauroczenie kończy się dramatycznie, a małżeństwo Mai rozpada się. Na Cejlonie poznaje Chandry'ego - miejscowego lekarza, który okazuje jej czułość i wsparcie. Czy miłość pomoże Mai uporać się z bolesną przeszłością i odzyskać wiarę w siebie? O tym przekonamy się czytając wzruszającą historię tytułowej Siostry Słońca.

Siostra Słońca - wzruszająca opowieść o poszukiwaniu tożsamości

Historia Mai D'Aplièse, tytułowej Siostry Słońca, wciąga czytelnika w emocjonującą podróż przez kontynenty i dekady burzliwych wydarzeń historycznych. Choć los nie szczędzi bohaterce cierpień, ona nie poddaje się i walczy o poznanie prawdy o swoim pochodzeniu. Jej determinacja budzi podziw. "Siostra Słońca" to wzruszająca opowieść o sile miłości i poszukiwaniu własnej tożsamości.

Najczęściej zadawane pytania

Premiera powieści Lucindy Riley "Siostra Słońca" w Polsce planowana jest na marzec 2023 roku nakładem wydawnictwa Albatros.

Tak, "Siostra Słońca" to szósty tom bestsellerowej serii "Siedem Sióstr" autorstwa Lucindy Riley.

"Siostra Słońca" przedstawia losy Maia D'Aplièse, adoptowanej córki arystokratycznej rodziny, która pragnie odkryć prawdę o swoim pochodzeniu.

Autorką "Siostry Słońca" jest brytyjska pisarka Lucinda Riley, znana z cyklu powieściowego "Siedem Sióstr".

Akcja "Siostry Słońca" rozgrywa się m.in. w Szwajcarii, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii i na Cejlonie (obecnie Sri Lanka).

5 Podobnych Artykułów:

  1. Piękne i mądre cytaty z książek dla każdego
  2. Jak zaoszczędzić czas i pieniądze na zakupach online: poradnik.
  3. Gdzie jechać na weekend z dziećmi? Najlepsze pomysły na wypoczynek w Polsce!
  4. Naucz się zegara online! Zabawne gry i ćwiczenia dla dzieci
  5. Gry Minecraft 3D za darmo online dla dzieci
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Paweł Tomaszewski
Paweł Tomaszewski

Jestem blogerką z pasją do życia pełnego dziecięcej radości! Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i porady dotyczące wychowywania maluchów, propozycje fascynujących książek dla dzieci oraz przepisy na pyszne, zdrowe dania, które zadowolą każde podniebienie. Ale to nie koniec! Dzielę się także swoją miłością do filmów i seriali, wskazując tytuły, które świetnie sprawdzą się podczas rodzinnego wieczoru. Całość okraszam nutą lifestyle'u, bo w końcu życie z dziećmi to pełen emocji i przygód świat!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły